KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14776254
nr 1477 6254
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
Färgkrita, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått: 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 63x52 cm
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 juli 2022
kl 19:41:44
29/6 16:35:39
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax